Z okazji Europejskiego Tygodnia Dysleksji zapraszamy serdecznie uczniów do udziału w "Wyzwaniu pocztowym" .

 

Zasady akcji są bardzo proste.

 

Drodzy uczniowie! Chcielibyśmy, abyście napisali do nas list, taki prawdziwy - na kartce papieru, włożony do koperty, z przyklejonym znaczkiem, zaadresowany do nas i wrzucili go do skrzynki pocztowej!

A co w tym liście? Podzielcie się z nami jakie macie sposoby, żeby ułatwić sobie naukę. Co Wam pomaga w organizowaniu materiału

z lekcji czy podręcznika? Jak się uczycie?

 

Drodzy rodzice! Udzielcie wsparcia swoim dzieciom w tym wyzwaniu, wspólnie napiszcie
i list wspólnie do nas wyślijcie!

 

Najciekawsze pomysły zostaną opublikowane w poście na Facebooku – INSPIRUJMY SIEBIE NAWZAJEM.

 

Jeśli macie ochotę dopisać Wasz  adres jako nadawcy – będziemy mogli nagrodzić najciekawsze pomysły i odesłać dyplom udziału w naszym wyzwaniu.

 

Czas nadsyłania wiadomości: 17.10.2021r.

 

Adres do korespondencji: Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Pile, Gen. Sikorskiego 19, 64-920 Piła z dopiskiem INSPIRUJMY SIEBIE NAWZAJEM.

 

Zapraszamy!

 

Drodzy Rodzice,
 
Informujemy, że ruszają zapisy na nieodpłatne zajęcia TUS, prowadzone przez specjalistów Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pile. 
 
Czym jest TUS?
 
TUS to trening umiejętności społecznych.
 
Są to zajęcia prowadzone w małych grupach, mające na celu poprawę funkcjonowania dzieci w sytuacjach społecznych postrzeganych przez nie jako trudne, poprzez naukę zastępowania zachowań nieakceptowanych na pożądane i społecznie akceptowane.
 
Zajęcia skierowane są do dzieci:
- nieśmiałych, 
- przejawiających zachowania agresywne,
- prezentujących trudności z nawiązywaniem relacji z innymi,
- przejawiających trudności z adaptacją do nowych sytuacji.
 
W czasie treningu umiejętności społecznych będziemy podejmować działania mające na celu podniesienie umiejętności w zakresie :
 
- nawiązywania relacji z innymi,
- radzenia sobie z emocjami,
- współpracy w grupie,
- rozwiązywania konfliktów,
- przestrzegania ustalonych zasad,
- odreagowywania napięcia emocjonalnego.
 
 
 ZAJĘCIA ODBYWAĆ SIĘ BĘDĄ WE WTORKI W GODZINACH 15.30-17.00
 
SERDECZNIE ZAPRASZAMY
 
 
 
Dobrze wychować dziecko - co to znaczy? Grzeczne - niegrzeczne dziecko - co to znaczy? Z różnymi sloganami Wy - rodzice spotykacie się na co dzień, odzwierciedlają one oczekiwania, potrzeby, marzenia ale także kłopoty, trudności i wątpliwości. 
Wychowanie dziecka można porównać do podróży- wytyczamy cele, chociaż drogę znamy tylko z mapy - rzeczywistość czasem zaskakuje, innym razem przynosi dużo radości, czasem smuci, bywa pełna złości. Są momenty kiedy trzeba zmienić cel, wybrać inną drogę lub trafiamy w ślepą uliczkę. 
 
Zapraszamy na Strefę Rodzica - to cykl spotkań w których będziemy wspólnie zastanawiać się nad wychowaniem, emocjami dzieci, konfliktami oraz.... innymi istotnymi tematami.
 
 Podczas spotkań zaproponujemy odrobinę wiedzy, szczyptę metod, garstkę przeżyć i trochę refleksji. To nie będzie zmarnowany czas!
 
Zapisy telefoniczne od pon-pt w godz. 12:00-14:00.
 

 

Powrót do szkół to bardzo ważny moment, po tak długiej nauce online. To był trudny czas dla wszystkich. Dla dzieci i młodzieży to naprawdę duża zmiana. Odczuwają radość, ale także ogrom stresu związanego z tym, czego doświadczą po powrocie.

Pomóżmy im w tym! Tym co pozwoli wesprzeć uczniów jest skupienie się przede wszystkim na relacji, a nie na nadrabianiu zaległości. Warto zaplanować czas na przyzwyczajenie się do nowej rzeczywistości, bez odpytywania, sprawdzianów i bez tego niepokoju związanego
z weryfikowaniem wiedzy. Bardzo ważne jest aby przeznaczyć czas na rozmowę o tym jak uczniowie spędzili izolację, jak się czuli i czego im brakowało. Warto zadbać o to, aby
w otoczeniu przyrody (na wycieczkach, wyprawach, zajęciach terenowych) odbudowywać relacje
i poczucie wspólnoty.

 Potrzebują tego dzieci, ale także nauczyciele i rodzice.